Hip hop nie jest gatunkiem, ale subkulturą, która łączy w sobie o wiele więcej niż tylko muzykę. DJ Afrika Bambaataa stwierdził, że w Hip hopie najważ

Hip hop nie jest gatunkiem, ale subkulturą, która łączy w sobie o wiele więcej niż tylko muzykę. DJ Afrika Bambaataa stwierdził, że w Hip hopie najważniejsze są „cztery filary”, czyli graffiti, breakdance, rapowanie i DJ-owanie. Tak naprawdę jednak, istotnym elementem jest wiedza na temat tej kultury, ponieważ przez stereotypy wizerunek hiphopowca wiele traci.

Rap

Zarówno rap jak i hip hop składa się z dwóch kluczowych części: beatu i rytmu. Hip hop powstał, kiedy zaczęto tworzyć beaty za pomocą zapętlania nagrań małych partii solowych znanych utworów (tak zwany sampling). Wkrótce dodano do tego rapowanie, czyli rytmiczne wypowiadanie i rymowanie słów, a w końcu technikę naśladowania dźwięków instrumentów oraz efektów technicznych DJ-ów – beatbox.

Sampling jest kwestią kontrowersyjną z punktu widzenia prawa, ponieważ DJ-e wykorzystują kompozycje innych artystów, żeby dopełnić swoje własne dzieła. Jednakże najlepsi DJ-e zapętlają nagrania w taki sposób, że niemożliwe jest rozpoznanie oryginalnej piosenki i jej autora.

Słowo „rap” jest wyrażeniem slangowym i znaczy „flow” – „przepływ”. Chodzi oczywiście o przepływ słów rapera. DJ Afrika Bambaataa i Sugar Hill Gang spopularyzowali wyrażenie hip hop, używane wcześniej przez Afroamerykanów na określenie zgromadzenia osób, które chcą się trochę zabawić.

Wokaliści i zespoły godne zapamiętania

Eminem, Tupac, The Notorious B.I.G, Kendrick Lamar, Snoop Dogg, Jay-Z, Ice Cube, Kanye West, 50 Cent.